Nátěr je vysoce adhezní a lze jej aplikovat na všechny běžné minerální i kovové konstrukce, některé druhy plastů, sklo i dřevo. Vysoce hladké a lesklé povrchy (kov) je vhodné naředěným nátěrem předem tenkovrstvě natřít (vytvořit kontaktní nátěr), nechat zaschnout a následně pokračovat doporučeným způsobem.
Ano, v plném a neohraničeném rozsahu. Jeho nezávadnost je certifikována zkušebním ústavem TZÚS Praha a je atestován Státním zdravotním ústavem v Praze pro možnost použití pro nepřímý styk s potravinami.
Ano, jedná se o minerální, vodou ředitelný, venkovní i interiérový tenkovrstvý nátěr, který mimo své výrazné tepelně izolační vlastnosti chrání podkladové povrchové úpravy původních omítkových úprav před účinky vlhkosti, ale i kyselých dešťů a agresivního prostředí. Přenáší velmi důsledně všechny nerovnosti povrchu a techniky povrchové úpravy. Je plně aplikovatelný na všechny minerální povrchy s vysokou paropropustností a to i v případě aplikace sanačních omítkových úprav.
V případě větších ploch je to jednoznačně aplikace doporučenými stříkacími zařízeními různých výkonových stupňů. A to nejenom z pohledu stříkacího výkonu, ale i vysoké kvality nástřiku a rovnoměrnosti nanesené vrstvy. Nástřik přebírá (kopíruje) nerovnosti podkladu, což zejména u starších a historických objektů zachovává jejich původní výraz. Tento způsob však nevylučuje i aplikaci nátěrů štětcem a to při malých plochách s proměnlivým trojrozměrným - plastickým povrchem, jako například různé reliéfy, rokaje a plastické, z roviny nástřiku vystupující prvky fasád. Už samotné kordonové římsy je vhodné stříkat usměrněným nastavením stříkací pistole.
Ano, především na malé plochy ostění okenních otvorů a detailů a v případě tepelných mostů lokálního charakteru, kde celou výbavu sanačních prostředků tvoří mimořádně lehký malý kbelík s nátěrem a štětec. Lze provádět drobné opravy poškozených míst jak silikátových materiálů omítkových povrchů interiéru a exteriéru, tak i u kovových podkladů potrubí. Poškození povrchové izolační a ochranné úpravy je zde ihned viditelné a následná oprava přetřením je tak velmi jednoduchá. Zejména ventily, uzávěry potrubí, příruby a nestandardní průřezy jsou mimořádně vhodným podkladem pro tyto úpravy s použitím štětce.
Ano. V základních pastelových barevných odstínech s doporučením použití světlejších barev. Řešení barevnosti se doporučuje realizovat v poslední nátěrové nebo nástřikové vrstvě se zvolenou minerální pigmentací. Do základní bílé barvy nátěru se přidává příslušný podíl barevného pigmentu.
Válečkem ne, plochým štětcem ano. Doporučujeme vhodné druhy štětců s jemným vlasem. Při nátěru štětcem je potřeba zvolené a vybrané množství nátěru ADITIZOL dle aplikačního návodu mírně naředit vodou do konzistence vhodné pro nanášení štětcem. I v tomto případě nesmí být nanesena nadměrná tloušťka nátěru v jednom kroku a je doporučeno jej postupně, podle technologického předpisu, aplikovat po vrstvách s požadovaným časovým odstupem.
V daném případě je volba ve variantě ADITIZOL OPEN. Velkou výhodou je jeho pružnost, výborná přídržnost a přizpůsobení se podkladu. Nátěr nevytváří tvrdé krusty, je ve své minimální tloušťce vrstvy vysoce paropropustný (vhodný pro aplikace jako konečná nátěrová vrstva i vysoce porézních sanačních omítek). Právě ochrana před vnějším působením atmosférické vlhkosti - kyselé deště, s vysokou paropropustností, má významný podíl na snížení vlhkosti ve zdivu a fasádních površích, což je základem pro prodloužení jejich životnosti. Svoji vlhkostní ochranu zabezpečuje nátěr ne hydrofobicitou, ale vnitřní skladbou a velikostí jeho jednotlivých složek.
Ano, prakticky na všech běžných teplonosných médiích a horkovodech na kovovém potrubí, ale i na náročných technologických celcích s kladnými i mínusovými teplotami a jejich poměrně rychlým střídáním v chemickém průmyslu. Pružnost nátěru se využívá zejména k ochraně fasád u objektů s problematickými povrchy plnými drobných vlásečnicových trhlinek z titulu napětí v površích fasády, jakož i na dlouhých celcích liniových staveb bez adekvátní dilatace.
Nátěr je koncipován jako vrchní ochranná vrstva ve styku s okolním ovzduším. Do mezivrstvy v konstrukci, s plným zabudováním, je možné použít celou řadu jiných běžných tepelně izolačních materiálů. Ve zvláštních případech je možné nátěr aplikovat s vytvořením jednostranné, tenkostěnné a uzavřené vzduchové dutiny ve styku s nátěrem.
Ne. Nátěr lze aplikovat na vysoce teplotně namáhané potrubí a to jak v plusových, tak i v mínusových teplotách a jejich kolísání. Extrémní stavy je však doporučeno z hlediska technologie vždy posoudit.
Z hlediska aplikace se jedná o jednosložkový materiál. Jednoduché promíchání s malým množstvím vody zajišťuje jeho připravenost k aplikacím. Množství vody a způsob aplikace je závislé rovněž na teplotě podkladu a okolního prostředí. Bližší informace jsou uvedeny v aplikačních návodech.
Nátěr je v základním provedení bílý. Barevnost lze docílit, doporučuje se, pouze v poslední vrchní nástřikové vrstvě a to přidáním minerálních barevných pigmentů do základní barvy. Je to standardní postup prakticky u všech barev, kde se barevnost docílí výběrem vhodných kombinací pigmentů, která je následně strojově (v menším množství i ručně) přimíchána do předem zvoleného a vybraného množství základní, bílé barvy. V doporučení jsou upřednostněné světlejší, ne příliš tmavé odstíny pastelových barev.